Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ambasadorët Soreca dhe Yuri Kim “zbarkojnë” në KQZ, takim “kokë më kokë” më Celibashin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca ka mbërritur këtë pasdite në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për t’u takuar me kreun e këtij komisioni Ilirjan Celibashi.

Mësohet se pas Sorecës, pritet të mbërrijë edhe ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim. F

albsig

okusi i takimit është situata e tensionuar vetëm 3 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit, ku jo më larg se dje Elbasani u trondit nga ngjarja e rëndë, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë, mes tyre edhe një efektive policie Xhensila Soto

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img