Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ambasadorët e BE dhe SHBA mesazh për zgjedhjet: Mos e shit dhe mos e fal votën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorët e vendeve të BE dhe ajo e SHBA kanë publikuar dje një video-mesazh për qytetarët shqiptarë ku kërkojnë të dalin të votojnë për zgjedhje, duke bërë thirrje as të mos e shesin dhe as të mos e falin votën.

“Demokracia është e paçmueshme”, thonë në një zë ambasadorët në mesazhin sensibilizues.

albsig

Dialogjet e ambasadorëve:

Elsa Hastad, Ambasadore e Suedise: Së shpejti do të kemi zgjedhje këtu në Shqipëri

Fiona McCluney, kordinatore e OKB: Dhe për demokracinë zgjedhjet janë ngjarja më e rëndësishme.

Markos Alonso Alonso: Vota jote është e jotja

Peter Japelj, ambasador i Sllovenisë: Nuk është dhuratë

Vincenzo del Monaco, kryetar i Prezencës së OSBE: Prandaj mos e fal!

Momtchil Raytchevski, ambasador i Bullgarisë: Dhe mos e shit!

Yuri Kim, ambasadore e SHBA: Në ditën e votimeve, voto!

Luigi Soreca, ambasador i BE: Dhe vendos ti për të ardhmen e vendit!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img