Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Ambasadat “zbarkojnë” në Kavajë për të monitoruar zgjedhjet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfaqësues të ambasadave të huaja në Shqipëri kanë bërë kërkesë në KQZ për të dërguar vëzhgues në zgjedhjet e 7 majit në Kavajë.

Kërkesat do të shqyrtohen në mbledhjen e nesërme të KQZ-së. Kështu, ambasada hungareze, daneze, ajo e BE-së, sllovene, çeke dhe britanike.

Mesa duket përfaqësitë e huaja do të vëzhgojnë nga afër zgjedhjet e Kavajës, të cilat zhvillohen pa një kandidat të opozitës.

Më shumë

spot_img