Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasada ruse promovon turizmin shqiptar, publikon foto nga fshati Qeparo dhe Apolonia antike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada ruse në Tiranë me anë të një postimi në rrjetet sociale ka promovuar turizmin në Shqipëri, pasi ka publikuar fotot nga fshati Qeparo në Vlorë.

“Shqipëria përmes diplomatëve. Një pamje e fshatit bregdetar të Qeparoit dhe pamja e ukur nga Deti Jon”, shkruhet në postimin e ambasadës.

Gjithashtu ambasada ruse ka publikuar edhe disa foto nga qyteti antik i Apolonisë. Këto postime të ambasadës ruse janë një mundësi shumë e mirë promovimi për Shqipërinë te turistët rusë, të cilët mund të vijnë dhe të shijojnë perlat e vendit tonë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img