Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Ambasada italiane thirrje qytetarëve të vet në Moskë: Largohuni sa më shpejt, nëse qëndrimi juaj s’është i domosdoshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada italiane në Moskë  iu ka bërë thirrje shtetasve të vet që t ë largohen nga Rusia nëse e shhohin të arsyeshme.

Ditën e djeshme ambasada lëshoi ​​një alarm, duke u kërkuar të gjithë qytetarëve të saj në vend që të largohen nëse qëndrimi i tyre nuk është i nevojshëm.

“Në veçanti, ka një rritje dramatike të kostos tashmë të lartë të biletave të shitura nga linjat ajrore këto ditë dhe ka raporte për radhë të gjata në disa pika kufitare që lidhin Federatën Ruse me disa vende fqinje.

Duke pasur parasysh mbylljen e vazhdueshme të hapësirës ajrore për fluturimet nga Federata Ruse e urdhëruar nga Bashkimi Evropian më 27 shkurtin e kaluar, të gjithë bashkatdhetarët e pranishëm në Rusi këshillohen fuqimisht që të planifikojnë sa më shumë që të jetë e mundur për udhëtime jashtë vendit. Ata që duhet të largohen nga Federata Ruse iu kërkohet të marrë biletat e disponueshme nga linjat ajrore komerciale sa më shpejt të jetë e mundur”, thuhet në deklaratë.

Më shumë
spot_img
spot_img