Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Ambasada holandeze rikujton investimet në Shqipëri: Pavarësisht pandemisë në vitin 2020 u rritën me 206 milion euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e Holandës në Tiranë ka publikuar të dhënat për investimet e tyre në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada shkruan se Holanda është investitori më i madh i huaj në Shqipëri me një stok prej 1.5 miliardë eurosh.

Sipas tyre, pavarësisht pandemisë, investimet holandeze në vitin 2020 janë rritur me 206 milion euro.

Postimi i plotë:

Lidhjet ekonomike midis Holandës dhe Shqipërisë po forcohen vazhdimisht. Për të dytin vit radhazi, Holanda është investitori më i madh i huaj në Shqipëri me një stok prej 1.5 miliardë eurosh.

Pavarësisht një viti pandemik, investimet Holandeze në vend në vitin 2020 u rritën me 206 milion EUR, duke llogaritur 22% të atyre të huaja në përgjithësi.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img