Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ambasada Greke sqaron: Nuk pengohet dalja nga vendi e shqiptarëve, kemi dekretuar amendime për zgjatje të lejeve të qendrimit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd683dc6f1afc52b3a4dc238031bd3b7

Ambasada Greke në Tiranë jep një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që duan të hyjnë në Atdhe përmes pikave të kalimit kufitar.

 

Autoritetet helene bëjnë me dije se nuk pengohet dalja nga vendi e shtetasme shqiptarë dhe janë dekretuar amendime të posaçme që parashikojnë  zgjatje të lejeve të qëndrimit  që skadojnë brënda afatit kohor gjatë të cilit janë në fuqi  masat e jashtëzakonshme.

“Në lidhje me informacione konfuze që transmetohen prej  mediave shqiptare për vështirësi me të cilat përballen qytetarë  Shqiptarë të cilët dëshërojnë të vijnë nga Greqia për në Shqipëri, Ambasada e Greqisë në Tiranë sqaron se absolutisht në asnjë rast  Autoritetet Greke nuk pengojnë daljen nga vendi të qytetarëve Shqiptarë që dëshërojnë të hyjnë në Shqipëri nëpërmjet pikave  kufitare të kalimit Greqi – Shqipëri. Për më tepër, janë dekretuar amendime  të posaçme  që  parashikojnë  zgjatje të lejeve të qëndrimit  që skadojnë brënda afatit kohor gjatë të cilit janë në fuqi  masat e jashtëzakonshme”, thuhet në deklaratën e ambasadës greke.

njog.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img