Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasada greke në Tiranë organizon koncert, bën thirrje: Ejani të këndojmë së bashku këngë të vjetra greke, festojmë 200 vjetorin e Revolucionit të 1821

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7d6fa076c7e7c00841265d83796b74c3

Ambasada greke në Tiranë do të organizojë një koncert për 200 vjetorin e Revolucionit Grek të 1821, e fillimit të Luftës së Madhe të Grekëve për Liri.

Përmes një njoftimi zyrtar, me 11 shkurt, në orën 19.00 me orën e Shqipërisë bëhet thirrje për t’u mbledhur për të kënduar këngë të vjetra greke.

Në koncert do të interpretojë Beti Harlafti.

Postimi i plotë:

11 shkurt, në orën 19.00 me orën e Shqipërisë, ejani të këndojmë të gjithë së bashku këngë të vjetra dhe të dashura greke.

Një koncert online që organizon Ambasada e Greqisë në Tiranë, nën egidën e Komisionit “Greqi 2021”, me sponsorizimin fisnik të Alpha Bank Albania. Sivjet festojmë 200 vjetorin e Revolucionit Grek të 1821, e fillimit të Luftës së Madhe të Grekëve për Liri, idealin  që na frymëzon të gjithëve dhe na bashkon në mënyrë diakronike.

Në koncert marrin pjesë:

Interpreton: Beti Harlafti

Muzika – Udhëheqës artistik: Jannis Belonis

Piano: Jannis Belonis

Violinë: Stathis Laskaridis

Lirë kretase, mandolinë: Paris Perisinakis

Klarinetë, saksofon: Friksos Morxhos

Pas një jave, të gjithë këtu për  “Nje Guidë Muzikore”!!

#Greece2021 #Greqi2021 #AlphaBankAlbania #Music #Muzike

koncert.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img