Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm: Do ketë kategori të re regjistrimi për “Bashkimin Familjar”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Gjermane në Tiranë ka dhënë një noftim të ri lidhur me dhënien e vizave familjare.

Në njoftimin e ambasadës thuhet se sektori i Vizave duke filluar nga data 1 janar do të ketë një kategori të re regjistrimi.

 “Sektori i Vizave informon se duke filluar nga 1.1.2022 do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve. Kategoria “Bashkim familjar me shtetas gjerman dhe europian“ u mundëson aplikuesve që synojne bashkim familjar me bashkeshortët ose femijët gjerman dhe europian lënien e nje takimi me te shpejte,“, thuhet në njoftim.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img