Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët: “Mbyllen” vizat, takimet e anuluara rikthehen…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada gjermanë në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë. Në njoftim bëhet me dije se duke filluar nga sot sektori i vizave do të qëndrojë i mbyllur deri më datë 28.01.2022.

Të gjithë atyre që do t’u anulohet takimi, do të njoftohen përmes e-mail-it, ndërsa pritet të zëvendësohen në muajt Shkurt ose Mars.

“Sektori i vizave do të qëndroj i mbyllur nga sot 24.01.2022, deri më 28.01.2022. Të gjithë aplikuesit, të cilëve për fat të keq u anullohet takimi, do të njoftohen me E-Mail. Ne shpresojmë që takimet e anulluara të mund t’i zëvendësojmë sa më shpejt në muajt shkurt ose mars. Dorëzimi i pasaportave të martën pasdite dhe të premten paradite do të zhvillohet si zakonisht. Ditën e mërkurë nuk do të ketë legalizime. Lutemi për mirëkuptimin tuaj! Ju lutemi, kini parasysh, që nuk mund t’ju përgjigjemi pyetjeve mbi stadin e aplikimit”, thuhet në njoftimin e faqes së ambasadës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img