Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm për infermierët, rregulli i ri për aplikimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada gjermane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për infermierët. Në njoftim thuhet se duke nisur nga data 1 Janar 2022, do të ndryshojnë rregullat e aplikimit pёr kategorinё e personelit tё infermierisё pёr “Ndihmёs Infermier” në Gjermani, në lidhje me gjuhën.

Ambasada Gjermane bёn me dije: Nga data 01.01.2022, Ambasada e Tiranёs do tё pranojё pёr kategorinё e personelit tё infermierisё pёr “Ndihmёs Infermier” vetёm aplikime me certifikatё tё njohur tё gjuhёs Gjermane Niveli B1. Kёshtu, Ambasada po zbaton udhёzimet e Ministrisё sё Jashtme Federale. Tё gjitha kёrkesat e tjera mbeten nё fuqi dhe mund tё gjenden nё fletёn tonё tё informacionit”, thuhet në njoftimin e ambasadës gjermane.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img