Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm: Do të anulohen takimet deri në datën 24 Shtator

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada gjermane në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarët se sektori i shërbimeve do të jetë i mbyllur nga data 20 deri më 24.09.2021.

Të gjitha takimet do të anulohen dhe do të zhvendosen në një datë tjetër. Personat, të cilët janë informuar për të tërhequr pasaportat e tyre do të paraqiten në oraret e caktuara nga ambasada.  

“NJOFTIM I RENDESISHEM

Sektori Konsullor i Ambasadës Gjermane në Tiranë do të jetë i mbyllur nga data 20 deri me date 24.09.2021; Të gjitha takimet anullohen dhe do të pajisen me takim të ri. Personat, të cilët janë informuar për të tërhequr pasaportat e tyre do të paraqiten në oraret e caktuara.

Nuk mund të merren vërtetime të njësive me origjinalin.

Aplikuesit të cilët preken nga mbyllja do të pajisen me takim të ri. Ju lutemi te mos dërgoni pyetje në lidhje me këtë cështje. Këtyre pyetjeve nuk do ju përgjigjemi”, shkruan ambasada gjermane në Tiranë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img