Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Ambasada e SHBA thirrje qytetarëve të saj që të largohen nga Moska: Ata me nënshtetësi ruse mund të thirren për të shkuar në luftë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada amerikane në Moskë iu ka bërë thirrje qytetarëve të vet që të largohen menjëherë nga Rusia.

Sipas “The Guardian” ambasada amerikane tha në një deklaratë se qytetarët me dy nënshtetësi mund të thirren për t’u bërë pjesë e mobilizimit të qeverisë ruse, në mbështetje të pushtimit të saj në Ukrainë.

“Rusia mund të refuzojë të njohë shtetësinë amerikane, të mohojë aksesin e tyre në konsullatën e SHBA-së, të parandalojë largimin e tyre nga Rusia dhe të rekrutojë këta shtetas për shërbimin ushtarak,” thuhet në deklaratën e tyre.

Më shumë


spot_img

spot_img