Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ambasada e SHBA për vdekjen e Colin Powell: Humbëm një hero, ishte promovues i partneritetit shqiptaro-amerikan

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-Sekretarit të Shtetit në SHBA, Colin Powell, si pasojë e infektimit me Covid-19.

Në një postim në faqen zyrtare ambasada shkruan se diplomati ia kushtoi jetën e tij shërbimit publik, duke theksuar se ai ishte një promovues i partneritetit midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë.

Sot humbëm një hero amerikan. Si ushtar, diplomat dhe qytetar, Colin Poëell ia përkushtoi jetën e tij shërbimit publik. Ai theu barriera si Sekretari i parë Afrikano-Amerikan i Shtetit dhe Shef i Shtabit të Përgjithshëm, dhe ishte promovues i partneritetit midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë. U prehtë në paqe!”, shkruhet në faqen e ambasadës së SHBA-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img