Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ambasada e SHBA “gjithë sy e veshë” mbi numëruesit: Askush të mos shpallë fitore pa u numëruar të gjitha votat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA në Tiranë po monitoron nga afër procesin e numërimit të votave në vend.

Përmes një postimi në Facebook, ambasada amerikane thekson se askush nuk duhet të supozojë rezultate apo të shpallë fitore deri në momentin përfundimtar të mbylljes së numërimit të votave në të gjithë vendin.

“Ekipet e Vëzhgimit të Ambasadës sonë janë ende kudo në mbarë vendin duke monitoruar procesin e numërimit. Ne përkrahim numëruesit ndërsa ata bëjnë punën e tyre dhe do të jemi në terren deri në fund. Askush nuk duhet të supozojë rezultate apo të shpallë fitore derisa të gjitha votat të jenë numëruar dhe konfirmuar. Deri atëherë, le të presim me durim dhe qetësi rezultatet. #KrahPerKrah”, shkruan ambasada e SHBA.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img