Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Ambasada dhe Departamenti Ndërkombëtar i Kinës letës PS: Vlerësim për menaxhimin e situatës dhe qytetarët shqiptarë, vendosim në dispozicion materialet tona (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7d727d58d855ec8d8f5eed2f82161695

Ish-zv.ministrja e Drejtësisë Teuta Vodo shkruan në Twitter se Ambasada e Kinës në Tiranë dhe Departamenti Ndërkombëtar i Komitetit Qëndror të Republikës Popullore të Kinës i ka dërguar një letër Partisë Socialiste.

Sipas Vodos, në letër shprehet vlerësimi për menaxhimin e situatës së koronavirusit nga qeveria shqiptare dhe zbatimin e masave nga qytetarët shqiptarë.

Gjithashtu, Departamenti Ndërkombëtar i Kinës ka shprehur gatishmërinë për të vënë në dispozicion të qeverisë shqiptare materialet mbi praktikat dhe eksperiencën e palës kineze për parandalimin dhe kontrollin e pandemisë së nisur në Wuhan.

Postimi i Teuta Vodos në Twitter:
Screenshot_6_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img