Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Mbretëria e Bashkuar REAGON për dhunën ndaj Berishës: SULM ndaj fjalës së lirë, mbështesim të drejtën për protesta paqësore!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada britanike në Tiranë ka dënuar sulmin ndaj kreut të PD, Sali Berisha, ku u godit me grusht në fytyrë nga 31 vjeçari Gert Shehu në protestën e opozitës.

Në reagimin e ambasadës thuhet se dhuna nuk ka vend në demokraci dhe se Mbretëria e Bashkuar do të mbështesë të drejtën për protesta paqësore.

Sipas ambasadës së MB sulmi ndaj Berishës është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirë.

“Dhuna nuk ka vend në demokraci. Mbretëria e Bashkuar do të mbështesë të drejtën për protesta paqësore.

Sulmi ndaj Sali Berishës është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirë. Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria qëndrojnë krah me krah në mbështetjen tonë për demokraci dhe shtetin e se drejtës”, shkruan ambasada britanike.

Më shumë


spot_img

spot_img