Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasada Britanike reagon pas dënimit të Llallës: Ky vendim tregon se atje ku ka vullnet, reformat japin rezultat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Britanike në Tiranë ka reaguar pas dënimit të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, të cilin Gjykata e Posaçme e dënoi me 2 vite burg dhe sekuestrim pasurie.

Një një postim në faqen zyrtare, ambasada shprehet se mirëpret vendimin e e sotëm të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Sipas tyre ky vendim tregon se aty ku ka vullnet, ka rezultat.

“Mirëpresim vendimin e sotëm të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Tregon se, atje ku ka vullnet, reformat japin rezultat.Kur një sektor i drejtësisë funksionon siç duhet, askush nuk është mbi ligjin”, thuhet në reagimin e ambasadës britanike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img