Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ambasada britanike në një linjë me atë të SHBA: Keqardhje që ndryshimet e sotme janë bërë pa dakordësinë e Këshillit Politik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6eec01ce556f0e27b555a38807ab67b7

Ambasada Britanike ka reaguar gjithashtu pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor ditën e sotme, projektligj i cili u votua me 97 vota pro në Kuvend.

Njejtë si ajo e SHBA-së, ambasada britanike shpreh keqardhjen që ndryshimet e sotme janë bërë pa dakordësinë e Këshillit Politik dhe pa shteruar përpjekjet për të gjetur konsensus.

Reagimi i plotë

Deklaratë e Ambasadës Britanike më Tiranë

Marrëveshja e 5 qershorit ishte një hap i rëndësishëm përpara, i arritur përmes dialogut dhe negociatave.

Shprehim keqardhje që ndryshimet e sotme janë bërë pa dakordësinë e Këshillit Politik dhe pa shteruar përpjekjet për të gjetur konsensus.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img