Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Ambasada amerikane zemërgjerë me Policinë e Shtetit, u dhuron pajisje hetimi me vlerë 100.000 dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada amerikane në Tiranë përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se ditën e djeshme u kanë dhuruar Policisë së Shtetit pajisje hetimi të cilat kapin vlerën prej 100.000 dollarësh.

Sipas ambasadës këti pajisje janë financuar nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për Trajnimin Anti-Terrorizëm dhe do u vinë në ndihmë forcave tona për të luftuar rerrorizmin, krimin kibernetik dhe kërcënime të tjera.

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhuroi dhe dorëzoi dje për Policinë e Shtetit pajisje hetimi prej 100,000 dollarësh të financuara nga Shërbimi i Sigurisë Diplomatike dhe Asistencës për Trajnimin Anti-Terrorizëm. Këto pajisje do të ndihmojnë forcat tona partnere ligjzbatuese të mbrojnë shqiptarët duke luftuar terrorizmin, krimin kibernetik dhe kërcënime të tjera. Shefja e Zyrës së Sigurisë Rajonale në Ambasadën e SHBA në Tiranë, Karen Riley dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu shqyrtuan dhe nënshkruan memorandumet që listonin pajisjet e dhuruara”, njofton Ambasada.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img