Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ambasada Amerikane uron Kadarenë: Thesar kulturor i Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nuk ka munguar as urimi i Ambasadës Amerikane për shkrimtarin Ismail Kadare në 80 vjetorin e tij të lindjes.

Ambasada, në kartolinën për shkrimtarin, e cilëson këtë të fundit si “thesar kulturor të Shqipërisë”.

“Gëzuar Ditëlindjen Ismail Kadare, një nga shkrimtarët më të mëdhenj të kohës tonë dhe një thesar i Shqipërisë”, përmbyllet kartolina e Ambasadës Amerikane.

Më shumë


spot_img
spot_img