Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Ambasada Amerikane uron besimtarët myslimanë: Urimet më të mira për Kurban Bajramin!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, uron të gjithë besimtarët myslimanë për Festën e Kurban Bajramit.

Sipas selisë diplomatike, kjo ditë është një mundësi për të reflektuar për ndërtimine  komuniteteve paqësore dhe të begata.

“Në emër të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, iu shprehim urimet më të mira të gjithë atyre që festojnë Kurban Bajramin. Kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata. Eid Mubarak”, është mesazhi i Ambasadës së SHBA për besimtarët myslimanë.

Më shumë

spot_img