Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ambasada Amerikane shpjegon me VIDEO: Ja si do funksionojë SPAK

Lajme të ngjashëm

Përmes një videoje ambasada amerikane në Tiranë shpjegon se si do të funksionojë organi i ri i drejtësisë, SPAK.

Ndër të tjera ambasada shpjegon se SPAK nuk do lejojë askënd mbi ligjin.

‘Në videon e kaluar, mësuat mbi Gjykatën Kushtetuese. Këtë javë, do të flasim për Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Anti-Krim i Organizuar, ose shkurt SPAK. Pse nevojitet SPAK dhe si do t’i ndjekë penalisht ky institucion rastet e korrupsionit në nivelet më të larta? Mësoni se si SPAK do të jetë një organ i pavarur, jo i politizuar, i cili do të hetojë dhe ndjekë penalisht “të paprekshmit” e Shqipërisë, duke përfshirë zyrtarë të tanishëm dhe ish-zyrtarë të lartë. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit’,shkruan ambasada krahas videos.

Për më tepër ndiqni videon!


Më shumë