Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Ambasada Amerikane shpjegon me VIDEO: Ja si do funksionojë SPAK

Shkruar nga Newsbomb

Përmes një videoje ambasada amerikane në Tiranë shpjegon se si do të funksionojë organi i ri i drejtësisë, SPAK.

Ndër të tjera ambasada shpjegon se SPAK nuk do lejojë askënd mbi ligjin.

'Në videon e kaluar, mësuat mbi Gjykatën Kushtetuese. Këtë javë, do të flasim për Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Anti-Krim i Organizuar, ose shkurt SPAK. Pse nevojitet SPAK dhe si do t’i ndjekë penalisht ky institucion rastet e korrupsionit në nivelet më të larta? Mësoni se si SPAK do të jetë një organ i pavarur, jo i politizuar, i cili do të hetojë dhe ndjekë penalisht “të paprekshmit” e Shqipërisë, duke përfshirë zyrtarë të tanishëm dhe ish-zyrtarë të lartë. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit',shkruan ambasada krahas videos.

Për më tepër ndiqni videon!

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese