Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Altin Raklli jep dorëheqjen, u përfshi në skandalin e mesazheve flirtuese me femrat e Kombëtares

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Altin Rraklli, ka dhënë dorëheqjen. Prej sot, ai nuk do të jetë më drejtuesi i pankinës kuqezi, të përfaqësueses shqiptare. Në një prononcim zyrtar, për zyrën e shtypit në Federatën Shqiptare të Futbollit, drejtuesi i ekipit kombëtar “A” të femrave ka sqaruar edhe arsyet e dorëheqjes së tij.

Ai deklaron për faqen zyrtare të FSHF: “Largohem për arsye familjare dhe për t’ju përkushtuar krejtësisht punëve dhe bizneseve të mia private. Gjatë këtij rrugëtimi 5-6 vjeçar, për të ndërtuar futbollin e femrave në Shqipëri, kam provuar çaste dhe emocione të cilat nuk knë njohur kufij. Kam jetuar çdo ditë me një sfidë të re, e cila për herë të parë zhvillohej në këtë vend. Kam patur mbështetjen e të gjitha strukturave të FSHF, të stafit dhe medias, të cilët gjej rastin që ti falenderoj”-deklaron thotë Altin Rraklli, në tekstin e tij të dorëheqjes.

Sulmuesi bomber i Shqipërisë, i pari shqiptar që luajti në Bundesligë, prej fillimit të viteve 2010, ka qenë një prej organizatorëve të ngritjes së futbollit të femrave dhe konsolidimit të kësaj strukture, deri tek skuadra kombëtare.

Nga ana e saj Federata Shqiptare e Futbollit, pasi vlerëson dhe falenderon Altin Rrakllin për kontributin e tij, deklaron zyrtarisht se: ”FSHF, vlerëson kontributin e deritanishëm të dhënë për futbollin shqiptar, nga nje futbollist i njohur si Altin Rraklli. Ajo, ka mbështetur dhe vlerëson punën e deritanishme të tij, për ndërtimin e skuadrës kombëtare A të femrave dhe në përgjithësi për zhvillimin e futbollit për femrave. Duke e konsideruar si vlerë, gjithçka që Altin Rraklli ka dhënë për futbollin shqiptar, FSHF i uron atij gjithçka të mirë në karrierën dhe jetën e tij private”, përfundon qëndrimin ne sajtin zyrtar, nëpërmjet Zyrës për Shtyp, Federata Shqiptare e Futbollit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img