Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

“Alo policia, të shëna me armë zjarri në fshat”, 14 vjeçari “terrorizon” banorët në Kurbin, arrestohet pas pak orësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 14 vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Kanë qenë banorët e Kurbinit të cilët kanë njoftuar policinë se shtetasi me iniciale D.T., 14 vjeç, banues në Mamurras, ka qëlluar me automatik në ajër.

Më pas policia ka bërë të mundur arrestimin e tij, si dhe ka sekuestruar armën e zjarrit, tip automatik.

Njoftimi i policisë:

Kurbin Banorët njoftojnë Policinë se i mituri qëllon në ajër me armë zjarri, ndërhyrja në kohë dhe me profesionalizëm e shërbimeve të Policisë, neutralizon pa shkaktuar probleme dhe vë në pranga 14-vjeçarin.

Sekuestrohet arma e zjarrit automatik, me të cilën kishte qëlluar me breshëri në ajër. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin pas marrjes së njoftimit se një shtetas po qëllon me armë zjarri në ajër në fshatin Shpërdhet, Kurbin, kanë organizuar punën dhe falë reagimit të shpejtë e profesional kanë bërë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit, konkretisht shtetasit D.T., 14 vjeç, banues në Mamurras, Kurbin. Shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe armën e zjarrit automatik, me të cilën ky shtetas kishte qëlluar në ajër. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img