‘Alo, një makinë anës rrugës, brenda një i pajetë’, Policia tregon telefonatën e qytetarit në Vlorë: 27-vjeçari u qëllua me disa plumba (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:58 01-12-2020 ‘Alo, një makinë anës rrugës, brenda një i pajetë’, Policia tregon telefonatën e qytetarit në Vlorë: 27-vjeçari u qëllua me disa plumba (DETAJE) Pamje nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Orikum-Llogara, në fshatin Dukat të Vlorës.

Një qytetar ka telefonuar policinë dhe e ka njoftuar për një makinë të braktisur anës rrugës, ku brenda saj ka konstatuar një të pajetë.

Policia njofton se ka mbetur i vrarë si pasojë e disa të shtënave me armë, 27-vjecari Benjamin Bezhani.

127913506_785452655514273_3544444769046152095_n.png

Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Njoftimi i Policisë Vlorë:

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtyrja e nisjes së bisedimeve me Shqipërinë, Surroi drejton gishtin nga fajtorët: Nuk ka konsensus politik, Kosova dhe Shqipëria kanë nevojë për njëra-tjetrën
U vra pasi la të fejuarën te prindërit e tij, del FOTO; ky është 27-vjeçari që u qëllua me 10 plumba në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.014177083969116
array(1) { ["section"]=> string(143) "alo-nje-makine-anes-rruges-brenda-nje-i-pajete-policia-tregon-telefonaten-e-qytetarit-ne-vlore-27-vjecari-u-qellua-me-disa-plumba-detaje-229831" }