Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

‘Alo Edi’, Alibeaj akuza qeverisë: Ju jeni pa bukë, Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b7c38b027e437869b3482a064412a344

Partia Demokratike ka hedhur akuza të forta kundrejt qeverisë lidhur me shpërndarjen e ushqimeve për familjet në nevojë në një kohë që Covid-19 ka pezulluar shumë aktivitete.

 

Sipas PD, qeveria bën propagandë pasi rezervat e shtetit kanë zero ushqim. Më tej ish-deputeti Enkeled Alibeaj i bën thirrje qeverisë të japë shpjegime “për një tender 1.5 milion euro që sapo ka dhënë”.

“Ju jeni pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro.

Alo Edi, Alo Xhaçka, Dilni jepni shpjegime pse u vonua 1 muaj tenderi për blerjen e ushqimeve! Si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo pa garë? Kush e fitoi tenderin?  Në pritje të përgjigjeve nga Alo Qeveria”, thotë Alibeaj ndër të tejra.

Deklarata e plotë:

Të dashur shqiptarë, nga data 12 Mars 2020, Partia Demokratike i ka bërë thirrje Qeverisë që të sigurojë ushqime dhe ndihma për familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar në këtë situatë të rënduar.

Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat e Shtetit dhe vetëm pas presionit të Opozitës dhe qytetarëve, 10 ditë pas fillimit të krizës, filloi shpërndarjen e ndihmave, në mënyrë selektive, si të ishit njëri i nënës, tjetri i njerkës.

Qeveria bën propagandë me Rezervat e Shtetit se ka furnizim për 3 muaj me ushqime. Gënjen!

Të dashur shqiptarë, rezervat e shtetit kanë zero ushqim për ju!

Nuk e kanë mendjen te ju!

Nuk u duhet fare, nëse frigoriferin e keni plot apo bosh, nëse keni ilaçe, nëse ju ngelin lekë për të paguar dritat apo ujin, jo! E kane mendjen si të vjedhin, si të ndajnë paratë tuaja me miqtë dhe oligarkët.

Ju jeni pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë nje tender 1,5 milion euro.

Alo Edi, Alo Xhaçka, Dilni jepni shpjegime pse u vonua 1 muaj tenderi për blerjen e ushqimeve! Si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo pa garë? Kush e fitoi tenderin?  Në pritje të përgjigjeve nga Alo Qeveria!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img