Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Alketa Vejsiu prezanton ‘Sanremon’, zbulohet ‘dora e fortë’ e Edi Ramës dhe Lindës

spot_img

Lajme të ngjashëm

61ffd8f24366540e0c22fb3e28c15208

Tashmë është bërë zyrtare, Alketa Vejsiu do të jetë pjesë e listës së prezantuesëve të festivalit të famshëm Italian Sanremo 2020.

Ky lajm ka bërë bujë në rrjet dhe nuk ka kaluar pa u analizuar nga opinionisti Olti Curri i cili thotë se në prapaskenë fshihet ‘dora e fortë’ e kryeministrit Edi Rama dhe bashkëshortes së tij Linda Rama.

Sipas Currit Sanremo këtë vit organizohet nga Lucio Presa (menaxher vipash) që bën edhe strategjitë e komunikimit të kryeministrit italian Mateo Renzi. Presa mësohet se ka shpëtuar kryeministrin Renzi nga një problem me deklarimin e pasurisë.

Kryeministri Mateo Renzi në mediat italiane njihet si “sponsor” i Edi Ramës. Ndërkaq, organizatori i Sanremos Lucio Presa, i cili është i martuar me Paola Peregon kjo e fundit e ftuar në “Dance ëith me” nga Alketa Vejsiu.

Olti vijon të bëjë lidhjen e këtij suksesi të Alketës ku thotë se lidhja e rradhës është mes Vejsiut dhe bashkëshortes së kryeministrit, Linda Rama, të cilat kanë miqësi me njëra-tjetrën.

Rrjeti zinxhir që shtroi rrugën e Alketës për në sanremo është ky sipas Currit: Lucio Presa- Mateo Renzi- Edi Rama- Linda Rama- Alketa Vejsiu”.

1.png

2.png

33.png

4.png

5.png

6.png

777.png

88.png

 

 

 

 

Më shumë

spot_img