Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
2.6kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Alketa Vejsiu krah Yuri Kim: E nderuar për t’u takuar me Ambasadoren, faleminderit për gjithçka

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim, moderatorja Alketa Vejsiu, gazetarja  Ilva Tare dhe shumë personazhe të tjerë të medias kanë qenë të pranishëm sot në një festë private.

Ka qenë Alketa ajo e cila përmes disa postimeve në “Instagram” ka zbuluar disa momente nga kjo pritje ku nuk kanë munguar as fjalët e ngrohta për ambasadoren Yuri Kim.

Alketa ka publikuar dy foto krah ambasadores ku nuk ngruon të shprehë mirënjohjen dhe falenderimet e saj për të.

“Shumë e ngazëllyer dhe e nderuar për t’u takuar me Ambasadoren e Yuri Kim. Ambasadoren më karizmatike! #Fuqia e grave! Faleminderit për gjithçka që bëni për të forëcuar marrëdhëniet”, shkruan Alketa.

Gjithashtu, moderatorja ka postuar edhe një foto krah gazetares Ilva Tare e cila vetëm pak ditë më parë bëri me dije se do të largohet nga Shqipëria së bashku me familjen e saj për të nisur një rrugëtim të ri në Amerikë.

Alketa i ka uruar suksese Ilvës dhe e bindur është shprehur se njëjtë si në Shqipëri edhe në Amerikë do të gjejë vendin që meriton.

“Po kjo s’eshte Lamtumire ne nje bote ku jemi gjithmone e me te ben pavarsisht distanca dhe kordinatave gjeografike; eshte nje “mirutakofshim” ne Ëashington apo serish ne Shqiperi. Jam e bindur qe si profesioniste alfa dhe qytetare e botes, do ta gjesh vendin qe meriton edhe ne Amerike! Je speciale”, shkruan Alketa.

Më shumë

spot_img
spot_img