Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Alketa Vejsiu humb njeriun e saj të shtrenjtë

Shkruar nga Newsbomb
Alketa Vejsiu humb njeriun e saj të shtrenjtë
Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka humbur njeriun e shtrenjtë të familjes. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka zbuluar se babai i saj ka ndërruar jetë këtë fundjavë. Ndërsa do të përcillet për në banesën e fundit këtë të diel. “Ndarja me ty nga kjo jete, është trishtimi më i thelle që më ke bërë të provoj my Super Star Dad. Edhe ndarjet tona kur ikje në emigracionin e eger se duhet te punoje e të na ndihmoje të rriteshim, me dhimbje të thelle i perjetoja; por edhe pse futesha me koke nën batanije e qaja me orë, përseri me mbante të fortë shpresa që do të vinte një telefonate, do të vinte një pako me dhurata, do të vije të më takoje! Asnjëherë nuk jemi perqafuar kur iknim nga njëri-tjetri; edhe kur une u rrita, e ty ca thinja më shumë të dolen... Ndarja për në ishte e papërballueshme; na qante shpirti. Siç ma le porosi të fundit; me muzikë po të jap lamtumirën më të trishtë o Zemër Bardhë! S’do jem kurre më i njëjti njeri, se me ka ikur një pjesë e shpirtit me ikjen tënde, më ka ikur një pjesë e zemrës që se zëvendëson asgjë dhe askush, shkuan moderatorja në rrjetet sociale. Në fund, Alketa këshillon të gjithë ndjekësit që t’i bëjnë të lumtur prindërit e tyrë për sa kohë janë gjallë. "Tani nuk më mbetet gjë tjetër përveçëse ta mendoj veten si vazhdim të babait tim. Quhem Alketa Bardhyl Vejsiu!” përfundon moderatorja.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu)

Alketa Vejsiu pas një pauze të shkurtër pritet t’i rikthehet shumë shpejt televizionit, pasi po përgatitet për spektaklin e gjetjeve të talenteve të reja “X Factor”.    

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese