Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Alket Hyseni optimist: 2021 do jetë vit i mirë, Edi Rama do marrë mandatin e tretë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b719f3f7bffee037b6c12612d8257b53

Deputeti socialist Alket Hyseni nuk e fsheh optimizmin kur thotë se viti 2021 do të jetë një vit i mirë sepse Edi Rama do të marrë mandatin e tretë për drejtimin e vendit.

Nga foltorja e Kuvendit, Hyseni tha se viti që lamë pas ishte i vështirë, por shteti reagoi si duhet.

“Ky vit ka qenë i vështirë, që u karakterizua nga dy tërmete të tmerrshme. Ne treguam se dimë të reagojmë, si një familje. Me anë të një demonstrimi të paimagjinueshëm. U gjendëm në krah të njerëzve në nevojë. Reaguam me paketa ndihmëse, për rindërtimin e shtëpive dhe institucioneve. Duke treguar se shqiptarët dhe ne socialistët dimë të bëjmë shtet.

Ekonomia edhe pse u dëmtua, nuk u gjunjëzua. Investimet nuk u prekën, por u ruajtën. Ky ishte reagimi i një shteti të konsoliduar. Ky vit do të jetë më i madh, edhe nga buxheti që kemi miratuar. Me paga të rritura, dhe kjo do të sjellë rritje të konsumit. 2021 do të jetë dhe më i mirë politikisht, duke marrë parasysh 25 prillin, ku do të ecin me rrugën e progresit, duke i dhënë Edi Ramës, një mandat të tretë”, tha Hyseni.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img