Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Alibeaj vijon takimet me deputetët gjermanë, u shpjegon situatën në Partinë Demokratike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, vijon takimet me deputetët në Gjermani, me të cilët ka diskutuar zhvillimet në Partinë Demokratike dhe situatën në të cilën ndodhet kjo forcë politike.

Ditën e sotme Alibeaj është takuar me deputetin e CDU, Knut Abraham, me të cilin ka folur për situatën në PD por dhe të ardhmen e Shqipërisë.

“Takim i vlefshëm me një mik të mirë të PD dhe Shqipërisë. Ndamë hapur sot mendimet dhe qëndrimet tona me z. Knut Abraham për situatën në PD por dhe të ardhmen e Shqipërisë. Vlerësojmë, si gjithmonë mbështetjen e partnerëve tanë dhe bashkëpunimin me partitë simotra në EPP. E siguruam se jemi të vendosur në rrugën e drejtë që PD dhe opozita do ndjekë duke orientuar vendin në drejtimin euro-atlantik dhe pro-perëndimor”, shkruan Alibeaj.

Më shumë
spot_img
spot_img