Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Alibeaj  u “hap rrugë” deputetëve të Berishës: Nesër nuk do të ketë negociata! Do të kenë mundësi të japin mendimin e tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj, pas përfundimit të mbledhjes jashtë ambienteve të selisë blu është shprehur i prerë se ditën e nesërme në Konferencën e Kryetarëve nuk do të ketë negociata,

Lidhur me draftin për zgjedhjen e Presidentit të vendit, Alibeaj tha se do u jepet mudnësia edhe atyre deputetëve të cilët ende nuk kanë dhënë mendimin e tyre për zgjedhjen e zëvëndësuesit të Ilir Metës.

“Ta sqaroj, sepse kjo nesër nuk është negociatë, nuk ka për të pasur negociatë. Nesër është thjesht Konferenca e Krryetarëve, ku Kryetari i Gruput Parlamentar merr pjesë. Nesër ka thjesht konferencë kryetarësh, nuk ka lidhje negociatash.

Të gjithë deputetët kanë listuar se si imagjinojnë ata Presidentin, duhet një proces i mirëkonsultuar për këdo. Secili nga ata deputetët ishte në mënyrën tonë, për të plotësuar kriteret. Duhet të jetë President i Shqiptarëve dhe që të jetë ky president atëhere duhet të përfshihen të gjithë. Ne po japim opinionin tonë, të bërë transparent se si do duhet të profilizohet President i Republikës. Ky draft do të kalohet edhe te deputetët e tjerë të cilët nuk e patën të mundur të japin opinionin e tyre fizikisht. Do u jepet edhe atyre që kanë një tjetër opinion, do u jepet të gjithëve që të japin opinionin e tyre, aleatëve.

Janë 40 deputetë që kanë dalë nga PD dhe do të japin opinionin e tyre nga kjo sigël. Do u jepet të gjithë deputetëve që ata të japin mendimin e tyre në lidhje me këtë çështje”, tha Alibeaj.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img