Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Alibeaj tha se do i prezantojë javën tjetër, Berisha: Çdo kandidat që del gjoja është në emër të Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Sali Berisha jashtë Kuvendit është duke folur për media, ku gazetarët e kanë pyetur në lidhje me kandidatët që do të nxjerrë grupi i Alibeajt për zgjedhjet lokale të 2023.

Berisha tha se çdo kandiat që del gjoja në emër të PD është në emër të Edi Ramës.

“Çdo kandidat që del gjoja është në emër të Edi Ramës. Kjo është shumë e qartë ne e kemi përcaktuar Ramës si armik të PD. Si njeri që kërkon të zhduk opozitën dhe PD. Do marrë përgjigjen më ndëshkuese, pasi PD është në të drejtën morale për të qenë e pavarur.

Ndiqeni dhe përfytyroni për një moment, kjo marrëveshje ishte pozit-opozit, po jo si politik, ishte klani Rama dhe Basha. Ai ishte që ishte administrator i sinfonis. Ishin në simfoni të dy.

Mos mendojë kush që po bëj akuzë politike po them të vërtetën shumë të hidhur. Ai tha se dha dorëheqje, por ishte tek simfonia. Kjo ishte marrëveshje e përgatirur nga dy krerë” tha Berisha ndër të tjera.

Më shumë
spot_img
spot_img