Hapësire reklamuese

Politikë

Alibeaj paralajmëron pas kthimit nga Britania: Më thanë se do shpallen “non grata” ata që minojnë demokracinë

Shkruar nga Newsbomb
Alibeaj paralajmëron pas kthimit nga Britania: Më thanë se do

Kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, Enkelejd Alibeaj jashtë Kuvendit, u ka thënë gazetarëve për vizitën që kishte zhvilluar ditën e fundit në Britaninë e Madhe.

Ai është shprehur se gjatë kësaj vizite, i kanë thënë se kushdo që minon demokracinë do të shpallet “non grata”.

“Ata do vijojnë me procedurën e shpalljes non grata të gjithë personave që marrin pjesë në minimin e demokracisë. Unë protestoj gjithmonë, bazuar në ligj, mbi fakte dhe e kam bërë këtë gjithmonë, në mënyrën më serioze. Do jem gjithmonë atje ku kërkohet goditja e drejtpërdrejtë e kryeministrit. Do ta shohim këtë punë, e kam dhënë përgjigjen, sot jemi për një çështje të rëndësishme” tha Alibeaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese