Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Alibeaj paralajmëron pas kthimit nga Britania: Më thanë se do shpallen “non grata” ata që minojnë demokracinë

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, Enkelejd Alibeaj jashtë Kuvendit, u ka thënë gazetarëve për vizitën që kishte zhvilluar ditën e fundit në Britaninë e Madhe.

Ai është shprehur se gjatë kësaj vizite, i kanë thënë se kushdo që minon demokracinë do të shpallet “non grata”.

“Ata do vijojnë me procedurën e shpalljes non grata të gjithë personave që marrin pjesë në minimin e demokracisë. Unë protestoj gjithmonë, bazuar në ligj, mbi fakte dhe e kam bërë këtë gjithmonë, në mënyrën më serioze. Do jem gjithmonë atje ku kërkohet goditja e drejtpërdrejtë e kryeministrit. Do ta shohim këtë punë, e kam dhënë përgjigjen, sot jemi për një çështje të rëndësishme” tha Alibeaj.

Më shumë