Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Alibeaj mbledh sot Kolegjin dhe Kryesinë, pritet të vuloset lista finale për kandidatët e 14 majit

Lajme të ngjashëm

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka mbledhur sot Kolegjin e Kryetarëve për të diskutuar listën e kandidatëve për kryebashkiakë apo anëtarë këshillash në zgjedhjet e 14 majit.

Në orën 15:00 Alibeaj pritet të zhvillojë një takim me kandidatët e mundshëm për kryebashkiakë dhe këshilla, ndërsa në orën 18: 00 do të mblidhet Kryesia.

Deri më tani këta janë kandidatët e shpallur të PD:

Mallakastër- Agron Kapllanaj

Poliçan – Florian Qamo

Kuçovë – Ilirjan Koxhaj

Kamëz – Bilbil Bajraktari

Lezhë – Sandër Marku

Krujë – Sabah Sheta

Dibër – Naim Gazidede

Librazhd – Bujar Vreto –

Kurbin- Genc Doçi

Dimal- Dritan Sula

Patos- Pranvera Rizai

Vaut i Dejës- Klomentina

Fier – Eriselda Zotaj Çelaj

Sarandë – Skender Muço

Korçë – Gjergji Gjata

Vorë – Ibrahim Bruka

Mark Ruçi – Mirditë

Më shumë