Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Alibeaj flet pas takimit me Ballën: Nesër konferenca e Kryetarëve është e hapur për të diskutuar emrin e Presidentit të ri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka folur pas takimit me kreun e Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ku disktuan në Kryesinë e Kuvendit, në lidhje me procesin e zgjedhjes së presidentit të ri.

Ai tha se ditën e nesërme salla ku do të mblidhet konferenca e Kryetarëve do të jetë e hapur për të gjithë ku mund të diskutojnë për emrin e presidentit të ri.

albsig

spring

Sipas Alibeajt, transparenca ilaçi më i  mirë kundër pazareve.

Alibeaj: Ne kemi bërë prozpozimin tonë, rregullat e para, pastaj emrat. E kemi thënë propozimin ta kemi ne. Rendja pas emrave pa vendosur disa rregulla, e bën procesin jo serioz. Transparenca ilaçi më i mirë kundër pazareve.

Gjërat të diskutohen hap pas hapi, jo me shpejtësi. Nesër ajo sallë është e hapur për këdo që do të diskutojë në sy të publikut, edhe Mediu dhe Doda kanë të drejtën e tyre për të diskutuar në sytë e publikut për atë.

Çdo kush ka patur mundësi që të japë kontributin e vet. kjo është një gjë që ju dhe publiku e doni, nesër në 10:00 jeni të ftuar për të ndjekur diskutimin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img