Hapësire reklamuese

Politikë

Alibeaj dhe Bardhi mbërrijnë në Presidencë, nis takimi me Begajn, ja çfarë po diskutojnë

Shkruar nga Newsbomb
Alibeaj dhe Bardhi mbërrijnë në Presidencë, nis takimi me

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i shoqëruar nga deputeti Gazment Bardhi, kanë mbërritur në Presidencë, ku po zhvillojnë një takim me presidentin e vendit, Bajram Begaj.

Në këtë takim mësohet se po diskutohet mbi datën e zgjedhjeve vendore. Zgjedhjet pritet të mbahen mes 15 prillit dhe 15 majit, siç e parashikon edhe Kushtetuta.

Deputeti demokrat gjatë paradites së sotme u takua me ambasadoren e SHBA në  Tiranë, Yuri Kim, ku bëri me dije se kishin folur në lidhje me reformat e iniciuara nga PD, përfshirë edhe atë territoriale.

“Objekt i takimit ishin të gjitha ato reforma që i kemi nisur në parlament dhe ju i keni ndjekur. Takim i parë që do të pasohet nga të tjerë, qoftë në këtë format apo të tjera”, deklaroi Alibeaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese