Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Alibeaj anuloi mbledhjen se PS “ndryshoi mendje”, reagon Tritan Shehu: Përfundon me turp kur bëhesh lodër e Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Tritan Shehu, e quan të turpshme tërheqjen e opozitës nga procesi për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Sipas mesazhit në grupin e PD, mazhoranca socialiste është tërhequr nga marrëveshja e tre ditëve më parë.

“Para pak minutash mora nje njoftim depersonalizues nga ata, qe i hyne asaj loje te turpeshme, per tu bere “gjethe fiku” e Rames. Anullonin ate mbledhje te ores 16 te “grupit parlamentar” ku, sic kishin deklaruar do te votonin per te zgjedhur “Presidentin”, ne nje grup jo me te madh se reth 20 deputete”, shkruan Shehu ndër të tjera.

albsig

spring

Shënimi i plotë i deputetit të PD:

Me sa turp perfundon kur behesh nje “loder” ne duart e Rames!

Ai mbasi te perdor te flak, edhe per te te poshtruar, gje qe ne fakt keto”lodra” meritojne plotesisht.

Keshtu perfundon!

Para pak minutash mora nje njoftim depersonalizues nga ata, qe i hyne asaj loje te turpeshme, per tu bere “gjethe fiku” e Rames.

Anullonin ate mbledhje te ores 16 te “grupit parlamentar” ku, sic kishin deklaruar do te votonin per te zgjedhur “Presidentin”, ne nje grup jo me te madh se reth 20 deputete.

Dhe kjo mbas asaj komedie qe u luajt “live” nga Kryesia e Kuvendit, ku Balla vetem i vuri ne loje ata “skllever” te pa pergjegjshem perballe tij.

Dhe ku Alibeja u tregua i gatshem jo vetem ta percaje opoziten e PD, por ta katandiste ate ne reth 10 deputetet, aq sa i duheshin PS per te arritur “numrin e cilesuar”, pra ne realitet ai e nxorri ne “shitje” ate.

Nuk e di pse po me kujton kjo Esat Pashen, kur po “shiste” Shqiperine!

Per hir te se vertetes i paralajmeruan edhe autoret e asaj komedie denigruese, por dhe disa aktore qe u perfshine ne ate…ndoshta pa u thelluar ne ate cfare po ndodhte.

Sidoqofte shpresoj ajo cfare ndodhi te jete nje “mesim” i mire per te dytet, se te paret sic duket e kane marre rrugen e ….

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img