Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Ali Ahmeti nuk humb takimin me Metën, pas plagosjes vizitohet në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rrezikoi që të humbiste jetën në një aksident të frikshëm rrugor pikërisht duke shkuar për të takuar kryetarin e Parlamentit të Shqipërisë Ilir Meta. Por pavarësisht përplasjes me makinë në rrethinat e Tetovës, kreu i BDI, Ali Ahmeti ka mundur të takohet me kreun e LSI, edhe pse në rrethana të pazakonta.

Vetura me të cilën udhëtonte për në Shkup kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, për të takuar kryetarin e parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta, është aksidentuar, para pagesës rrugore në autostradën Shkup- Tetovë. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sipas informacioneve të Alsat M, është lënduar lehtë, ndërsa raportohet se shoferi i tij ka plagë më të rënda.

 “Megjithatë, takimin me Ilirin, mikun tim të vjetër, Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, e realizova sot edhepse në kushte pak më ndryshe nga ato që i kishim paraparë. Ju faleminderit të gjithë juve për kujdesin dhe dashamirësinë e shprehur, qofshi gjithëmone mirë ju dhe më të dashurit tuaj” tha Ali Ahmeti.

Sipas BDI, aksidenti ndodhi kur shoferi i makinës shmangu përplasjen me makinat e tjera dhe u përplas me betonin e pikëpagesës rrugore. Gjithashtu shkak për aksidentin është shikueshmëria e ulët si pasojë e mjegullës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img