Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Alfred Rushaj justifikon Bashën: Me përjashtimin e Sali Berishës u shmang një “luftë” me SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj, ka folur mbrëmjen e sotme për vendimine  kryedemokratit Basha për përjashtimin e Sali Berishës.

Ai u shpreh se konflikti mes Berishës dhe Bashës ka sjellë edhe një debat emocional mes demokratëve, ndërsa shtoi se vendimi i Bashës shmangu një konflikt mes PD-së dhe SHBA-së.

“Që ka një debat është e qartë, do të isha i pasinqertë nëse do thoja që çdo gjë po shkon shumë mirë, konflikt nuk mund të quhet, ka një debat, debat emocional mes demokratëve, Berisha ngjall shumë emocione te ne demokratët, jemi rritur duke parë betejat opozitare të tij. Situata nuk është rozë, që nuk ka debat, nuk mund ta themi, por kjo gjë mendoj që nuk mund të karakterizohet si konflikt dhe me kalimin e kohës, kur emocionet të bien, njerëzit do të mund të identifikojnë gjënë që është më e logjikshme, atë vendimmarrje që ka eliminuar një konflikt të vërtetë ndërmjet PD dhe një partneri të rëndësishëm siç është SHBA”, tha Rushaj në “5 Pyetje nga Babaramo”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img