Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Alfred Peza për Ben Blushin: Kjo do e ndihmojë të njohë veten. LIBRA dështoi, siç dështoi në 1997 gazeta “INDIPENDENT”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë punuar së bashku si gazetarë, dhe kanë qenë po së bashku në politikë. Eshtë Alfred Peza, ish deputet i PS, anëtar i kryesisë së kësaj partie, që nëpërmjet një komenti në Alpenews deklaron se Libra e Blushit do të ishte dështim, duke mos kursyer kritikat për ish-kolegun.

“Blushi hyn tek kategoria e njerëzve kreativë dhe jo ndërtues. Që do të thotë, se kategoria e njerëzve si ai mund të shkëlqejnë duke u bërë ndoshta liderë shumë të mirë të një partie të madhe si PS, nëse ai vetë do të kishte durimin për të pritur momentin e tij”, shkruan Peza në alpenews.

“Unë besoj se moment më i vërtetë i Blushit, është ajo pjesë e deklaratës ku ai thotë se LIBRA e ndihmoi që ta njihte më mirë veten. Ndaj, kjo histori sado e shkurtër në terma kohorë, jam i bindur se ka qenë një nga eksperiencat më të vyera në planin e tij personal, që me siguri i kishte munguar inventarit të pasur, të një jete të vrullshme plot ulje ngritje” thotë Peza.

Për të përforcuar argumentin e tij, Peza I kujton Blushit një tjetër “dështim”: mbylljen e gazetës INDIPENDENT, kur ai u largua nga “Koha Jonë”:

“Për mua ishte një film me metrazh të shkurtër fundin e së cilës e kisha parë këtu e 20 vjet më parë. Atëherë kur pas suksesit të jashtëzakonshëm tek “Koha Jonë”, Blushi themeloi vetë nga e para gazetën “Indipendent”, për ta mbyllur si edhe “LIBRA”-n, disa muaj më vonë. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe, për aq kohë sa të gjithë besojmë se pas të tatëpjetës, vjen e përpjeta dhe se çdo e keqe, e ka një të mirë. Pas dështimit të parë, ne fituam Blushin politikan. Ndoshta kësaj radhe, do të fitojmë përfundimisht, Blushin shkrimtar” shkruan Peza.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img