Alfred Peza: Ky është dështimi i qeverisë socialiste. Të ketë përgjegjësi juridike

Publikuar tek: politike, më 21:59 08-02-2018 Alfred Peza: Ky është dështimi i qeverisë socialiste. Të ketë përgjegjësi juridike

Ish deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza thotë se një prej dështimeve të PS-së në katër vitet e shkuara është mos përfundimi i rrugës Tiranë-Elbasan.

Peza deklaroi në emisionin “Të paekspozuarit” se ka përgjegjësi politike, administrative por duhet të ketë edhe përgjegjësi juridike.

“Nëse ka një dështim të qeverisë socialiste është rruga “Tiranë-Elbasan”. Në 4 vjet të mos bësh asnjë metër. Të mos përfundosh një gjë që mirë apo keq PD e bëri... kjo ka një përgjegjësi. Përgjegjësia politike është tjetër gjë, administruese është tjetër gjë. Por kam idenë se duhet të ketë edhe përgjegjësi juridike”, u shpreh Peza.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkullaku: Është bërë korrupsion edhe me rrugën Durrës-Kukës
Ngritja e KLGJ dhe KLP, Rama poston FOTON dhe tallet me treshen e deputetëve të PD: Peisazh opozitar »
Article Logic
Execution time: 0.010277032852173
array(1) { ["section"]=> string(87) "alfred-peza-ky-eshte-deshtimi-i-qeverise-socialiste-te-kete-pergjegjesi-juridike-109649" }