Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Alfred Lela publikoi ekspertizën mjeko-ligjore/ Reagon Meta: Nuk ishte e nevojshme, dhuna dhe ato pamje të turpshme…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

84810db358f4cb9391e048cf6bb46bcc scaled

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të akt-ekspertizës të mjekut ligjor shtetëror nga gazetari Alfred Lela, ku konstatohej se ky i fundit kishte shenja dhune në sipërfaqe të trupit si maviosje, gërvishtje por edhe humbje ekuilibri apo marrje mendsh gjatë lëvizjes së qafës.

Përmes një postimi në “Facebook”, Meta shprehet se dhuna dhe ato pamje të turpshme nuk kishin nevojë për ekspertizë.

‘Dhuna dhe ato pamje të turpshme nuk kishin nevojë për ekspertizë!’, shkruan kreu i vendit.

Kujtojmë që gazetari Lela ka paralajmëruar se do ngrejë padi në gjykatë për dhunën e ushtruar ndaj tij nga policia gjatë protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/marrje-mendsh-dhe-humbje-ekuilibri-publikohet-ekspertiza-mjeko-ligjore-e-alfred-leles-gazetari-rruges-per-ne-gjykate-209532

dfeh4r5h5hj5j_copy.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img