Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Alfred Cako “godet” sërish: Tregon mënyrën si janë manipuluar zgjedhjet nga Baton Haxhiu!!!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Botuesi dhe konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një postim në rrjetet sociale në lidhje me procesin e zgjedhjeve në Shqipëri.

Sipas tij, zgjedhjet janë të manipuluara me lejen e ndërkombëtarëve nga Baton Haxhiu.

Më tej, ai shpjegon edhe se si është bërë manipulimi. Sipas Çakos, detyra parësore e Bashës është që të mos njohë këto zgjedhje të manipuluara.

Postimi i plotë:

Zgjedhjet jane manipuluar me lejen e nderkombetareve nga Ballaban Pasha dhe Baton Haxhiu.

Si eshte bere manipulimi? Me disa metoda por me e reja eshte ajo me patronazhistet qe kane organizuar,  ndihmuar e kontribuar per tu hedhur rreth 200 mije vota te njerezve fiktive, ndoshta te vdekur ose te shtuar tek baza e te dhenave me 6-7 karta identiteti me emra te rreme ose te vdekurish me fytyrën e tyre ne 6-7 qendra te ndryshme votimi ne qendrat e medha urbane me sensitive te programuara nga Baton Haxhiu per te rembyer 7-8 mandate me teper. Gjithashtu, me pagesa e terror jane mbajtur demokratet ne shtepi ose elektorati gri ka votuar per Ballaban Pashen.

Postulati baze ne cdo zgjedhje eshte se: Asnje qeveri ne vendet me sistem pluripartiak nuk mund ti humbase zgjedhjet nese ajo ka mbeshtetjen e Elites!

Opozita nuk e ka kete mbeshtetje.

Detyra e Bashes paresore eshte te mos njohe keto palo zgjedhje te manipuluara nga cakejte e Qeverise.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img