Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Aleati i Ramës nuk përmbahet në pikë të mëngjesit: Politikë rrumpallhanë, albanistan, kanabistan, ku vepron Maliqi dhe jo ligji

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dje ishte 5 Maji, dita e dëshmorëve për liri dhe atdhe në luftën Nacional Çlirimtare. Kreu i Partisë Aleanca Demokristiane, Zef Bushati, parti në Aleancën për Shqipërinë Europiane  ka bërë një krahasim të politikës së viteve 1920, ku burrat luftonin pa interesa përfitimi për vendin e tyre dhe politikës sot, në vitin 2017. Ja ç’shkruan Bushati në një status në profilin e tij në facebook:

STATUSI

Politika shqiptare ne vitin 1920. Po ne 2017 ? Njesoj. Nuk mund te jete ndryshe. Politikanet jane produkt i popullit. Nje miku im biznesmen dje me tha: ” Tani punoj pa shprese, ndaj nuk dua te punoj, se dhe SHBA e BE tani nuk i besoj. ” Shqiperia eksperiment apo “belaja” e Europes ? Nga Nentori 44 deri ne Dhjetor 90 Europa dhe SHBA heshti per Shqiperine. Po sot Shqiperi pa me thuaj si je ? Shtet ligjor apo corbe politikanesh e dipllomatesh ? Politike rrumpallhane, albanistan, kanabistan, kriminalistan, pornostan, ku nuk vepron ligji, por vepron maliqi. Sa shume ” trima” ka nxjerre e po nxjerr cdo dite populli yne !!! Popull trimash.

Më shumë

spot_img