Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Aleati i Putin KËRCËNON Britaninë: Ju zhdukim për 200 sekonda me bombën “Satan 2”, për 10 sekonda Finlandën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aleat i lartë i presidentit rus Putin ka kërcënuar Britaninë e Madhe me armë bërthamore.

Ai tha se me një raketë hipersonike “Satan 2” do ta zhduknin Britaninë në 200 sekonda, ndërsa Finlandën në 10 sekonda.

Këto deklarata kërcënuese i ka bërë zëvendëskryetari i komitetit të mbrojtjes të Dumës, Aleksey Zhuravlyov.

“Kërcënimet e egra tregojnë zhgënjime e Zhuravlyov në pushtimin e lëkundur të Ukrainës nga Putin dhe zemërim ndaj ofertës së Finlandës në NATO” shkruan Dailymail.

Çfarë është raketa “Satan 2”

“Satani II”, është një raketë balistike ndërkontinentale super e rëndë ruse me lëndë djegëse të lëngshme

Sipas të dhëna në Wikipedia “Satan 2” peshon 208.1 ton dhe është 35.5 metra e gjatë me 3 m diametra.

Përveç kësaj, raketa e re ka një rreze të vlerësuar midis 6,200 dhe 11,180 milje (10,000 deri në 18,000 km).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img