Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aleati i Bashës i zhgënjyer: Nuk po shohim asnjë provë të masakrës elektorale. Pse s’na ke ftuar nesër në mbledhje?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova, pjesë e koalicionit të PD në zgjedhjet e 25 Prillit është shprehur mjaft i zhgënjyer nga kreu demokrat.

Ai thotë se deri tani nuk ka asnjë provë të masakrës elektorale për të cilën po trumbetohet kaq shumë, ndërkohë që të gjithë presin.

Mirëpo atij s’i del e keqja dhe tjetërkund, teksa kuptohet se është zhgënjyer edhe për faktin se Basha nuk ka thirrur asnjë aleat nesër në mbledhjen e orës 17:00 në selinë e PD.

Shënimi i plotë i Arian Starovës

Sot, klima politike duket teper e nxehte ne kampin e qendres se djathte dhe kjo eshte dicka krejtesisht e aresyeshme.

E djathta ka humbur per te disaten here.

E djathta ka ngritur akuzen per nje “masaker” mbi zgjedhjet e fundit.

Deri tani fatkeqesisht, nuk po shohim asnje prove te “masakres”, megjithese te gjithe mendojme se zgjedhjet jane vjedhur.

Neser, Keshilli Kombetar dhe Kryesia e PD-se mblidhen per te diskutuar mbi kete “masaker” dhe asnje nga aleatet nuk eshte thirrur te jete pjesmarres.

Eshte e qarte qe neser vetem do te thuhet se nuk i njohim zgjedhjet, por kjo do te jete nje deklarate e njeanshme dhe e pavertetuar. Logjikisht, mbetet te thuhet edhe se demokratet nuk do te marrin pjese ne legjislaturen e re.

Pyetja qe shtrohet eshte: Ku po shkon e djathta ? Per ku eshte duke i udhehequr mbeshtetesit e saj ? A eshte e sigurte se nuk po gabon ? A eshte e sigurte se do te kete perkrahjen e aleateve nderkombetare ?

Pervoja politike historike na meson se, sa here qe nje force politike e gjen vehten ne rrethana te tilla, ajo e vazhdon betejen politike duke filluar me ndryshimin e vetvehtes.

auto 130RD Kosovo 2 01605903879

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img