Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Aleanca për Teatrin ‘zbarkon’ në Berat, vazhdon mbledhja e firmave për peticionin

spot_img

Lajme të ngjashëm

e24f08d50f41abe967729cd650ee3967

 Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po vijon protestat në të gjithë Shqipërinë.

Mësohet se ditën e sotme është zhvendosur në qytetin e Beratit, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e teatrit aty ku ishte dhe ashtu siç ishte.

Ndërkohë Aleancës i janë bashkuar në protestë edhe qytetarë dhe aktivistë, të cilët nën logon “Demokracia nuk është dhuratë, demokracia është kusht” janë sensibilizuar me artistët që ishin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

Më herët, protesta e Aleancës për Teatrin ishte në Shkodër, Kukës, Burrel, Lezhë, Lushnjë dhe Pogradec ku zhvilluan edhe tubimet përkatëse.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img