Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Aleanca për Teatrin vazhdon mbledhjen e firmave për peticionin, protesta zhvendoset në Lushnje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit po vijon protestat në të gjithë Shqipërinë.

Mësohet se ditën e sotme është zhvendosur sot në Lushnjë, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e teatrit aty ku ishte dhe ashtu siç ishte.

Ndërkohë Aleancës i janë bashkuar në protestë edhe qytetarë dhe aktivistë, të cilët nën logon “Demokracia nuk është dhuratë, demokracia është kusht” janë sensibilizuar me artistët që ishin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

Më herët, protesta e Aleancës për Teatrin ishte në Shkodër, Kukës, Burrel dhe Lezhë, ku zhvilluan edhe tubimet përkatëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img